A Magyar Ateista Társaság is elköltözik a blog.hu-ról az Index ellehetetlenítése miatt

MATT

A Magyar Ateista Társaság megrendüléssel vette tudomásul, hogy a kormánypárt a Népszabadság, a Magyar Nemzet, a Hír Televízió, a Heti Válasz, a Figyelő és más, korábban független lapok után az Index.hu felett is átvette az ellenőrzést.

 

Egyesületünk az Index.hu-t Magyarország egyik legobjektívebb és legbátrabb portáljának tartotta, amely számos alkalommal tudósított a kormány által vastagon kitömött egyházak kétes ügyleteiről, illetve küzdött a manapság egyre népszerűbb szemfényvesztő szélhámosok és ostoba babonák ellen. Az Index.hu számos alkalommal beszámolt az egyesületünkkel kapcsolatos hírekről vagy az általunk a közvélemény elé tárt esetekről, legyen szó Kásler Miklós tízparancsolattal kapcsolatos kijelentéseiről, vagy Kövér László azon beszédéről, amelyben a házelnök elmondta, a papok és lelkészek kötelessége, hogy a hívek ne szavazzanak az ellenzéki pártokra. De ugyancsak az Index.hu volt az a portál, amely a széles nyilvánosság elé tárta,  hogy feljelentettük Kövér Lászlót, a „Nemzeti Vértanúk Emlékművének” avatásán tett, ateofób, súlyosan kirekesztő kijelentései miatt. Továbbá az Index.hu pontosan beszámolt az EMMI által 12 millió forinttal támogatott Creation kreacionista magazin és rajzpályázattal kapcsolatos hírekről is.

Cjmlapképen a Magyar Ateista Társaság molinója a Budapest Pride-on, az Index.hu felvételén.

júl 27, 2020
91
1
min read